وبسایت الی الله

مطالب عرفانی و سیر و سلوکی

سلوک آیت الله بهجت در منزل و برخورد با همسر

پسر آیت الله العظمی بهجت می گویند: در هر شرایطی صبر و تحمل ایشان بر هر چیزی غلبه داشت حتی موقعی که مادرمان اظهار ناراحتی می کردند آقا اگر پاسخی هم داشتن نمی گفتند و در هر صورت ناراحتی را با ناراحتی جواب نمی دادند و البته اکثر مواقع پاسخی جز سکوت نداشتند؛ گاهی هم که کار مثلا بالا می گرفت آقا می گفتند : خُب حالا غذایمان را بخوریم دیگر.

استاد بزرگ اخلاق و عرفان حضرت آیت الله سیدحسن عاملی در درس اخلاق و خطاب به طلبه ها می فرمودند : احتمالاً شما بعد از دوران طلبگی با یک همسر معمولی ازدواج خواهید کرد؛ شاید رفتی خانه دیدی که شروع کرده به قُر زدن و سرکوفت زدن شما، اصلاً جوابش رو نده، سکوت کن، این را از طرف خداوند فرصتی بزرگ مغتنم بدار و شک نکن که آن امتحان و فرصتی است از سمت خداوند و تو را در سیر و سلوک فوق العاده جلو می اندازد. به شرط آنکه به خدا محول کنی و بگویی : به جرم عشق تو ام می کشن غوغائیست – تو نیز بر سر بام آی چه خوش تماشائیست.

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست
یک ساعت مراقبت = ده ساعت حفظ شدن
علامه جوادی آملی

یک ساعت مراقبت کنید؛ ده ساعت حفظ شوید :علامه جوادی آملی

علامه حسن زاده آملی : هر کس یک ساعت برای مراقبت زحمت بکشد؛ ده ساعت او را حفظ می کنند و به پیش می برند و قهراً نجات پیدا می کند. همچنین حفظ خاطرات در نماز برای او سهل و آسمان خواهد شد. در تکمیل توضیحات این بزرگوار باید عرض کنیم دو شیطان داریم که مانع نماز می شوند، یکی مانع از خواندن نماز شده و دیگری ….

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
هزارسال هم زحمت بکشی اگر بین الطلوعین بیدار نباشی به جایی نمیرسی
آسید عبدالکریم کشمیری

یقین بدان سالک که آخرشب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمیرسد!

آقاسید عبدالکریم کشمیری میفرمودند : سالک که آخر شب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمی رسد؛ هزار سال هم زحمت بکشد فایده ندارد این دستور اساسی است. از دیگر عرفا همچون آیت الله سیدحسن عاملی آمده است که به انسان هرچه میدهند در بین الطلوعین می دهند چراکه روزی را در ثلث آخر شب (یک ساعت مانده به نماز صبح) و بین الطلوعین (بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب) پخش می کنند …

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
تاثیر مناجات سحر بر سیر و سلوک انسان
آیت الله فاطمی نیا

هرکسی که به او چیزی داده اند در مناجات سحر داده اند

آیت الله فاطمی نیا : هرکسی که به او چیز داده اند در ساعات سحر داده اند؛ کسی که در دل شب برای مناجات با محبوب ازلی و خواندن نماز بلند می شود زائر خداوند است. ساعات سحری ثلت آخر شب تا طلوع خورشیده است. برای مثال یکساعت قبل از نماز صبح بیدار شوی و نماز شب بخوانی سپس وقت اذان نماز صبح ات رو به جای بیاری و…

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *