وبسایت الی الله

مطالب عرفانی و سیر و سلوکی

روکم کنی و جواب پس دادن باید کنار گذاشته شود

آیت الله بهجت معتقد بود که در روابط خانوادگی جواب دادن یا رو کم کردن باید به صورت کلی کنار گذاشته شود و اینکار هیچ ثمری ندارد برخورد کردن اقتضای طبیعت حیوانی است اگر آن یک شاخ زد این هم باید یکی دوشاخ بزند این طبیعت حیوانی است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قرائتی می فرمودند : خدا در قرآن فرموده ما دو دریا را در کنار هم نگهداشتیم یکی شور و یکی شیرین؛ اینها چون با همدیگر به اذن خداوند مخلوط نشده اند و به حدود همدیگر احترام گذاشته اند؛ خداوند از دل آنها لولو، مرجان و مروارید بیرون می آورد؛ تفسیر آقای قرائتی از این آیه قرآن این جمله می باشد : اگر زن و مرد در خانه جر و بحث نکنند و به همدیگه نیش نزنند؛ خداوند از دل اون خانواده فرزندانی همانند مروارید و مرجان بیرون می آورد. این قانون خداوند است که در قرآن به این حدود اشاره کرده است.

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست
یک ساعت مراقبت = ده ساعت حفظ شدن
علامه جوادی آملی

یک ساعت مراقبت کنید؛ ده ساعت حفظ شوید :علامه جوادی آملی

علامه حسن زاده آملی : هر کس یک ساعت برای مراقبت زحمت بکشد؛ ده ساعت او را حفظ می کنند و به پیش می برند و قهراً نجات پیدا می کند. همچنین حفظ خاطرات در نماز برای او سهل و آسمان خواهد شد. در تکمیل توضیحات این بزرگوار باید عرض کنیم دو شیطان داریم که مانع نماز می شوند، یکی مانع از خواندن نماز شده و دیگری ….

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
هزارسال هم زحمت بکشی اگر بین الطلوعین بیدار نباشی به جایی نمیرسی
آسید عبدالکریم کشمیری

یقین بدان سالک که آخرشب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمیرسد!

آقاسید عبدالکریم کشمیری میفرمودند : سالک که آخر شب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمی رسد؛ هزار سال هم زحمت بکشد فایده ندارد این دستور اساسی است. از دیگر عرفا همچون آیت الله سیدحسن عاملی آمده است که به انسان هرچه میدهند در بین الطلوعین می دهند چراکه روزی را در ثلث آخر شب (یک ساعت مانده به نماز صبح) و بین الطلوعین (بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب) پخش می کنند …

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
تاثیر مناجات سحر بر سیر و سلوک انسان
آیت الله فاطمی نیا

هرکسی که به او چیزی داده اند در مناجات سحر داده اند

آیت الله فاطمی نیا : هرکسی که به او چیز داده اند در ساعات سحر داده اند؛ کسی که در دل شب برای مناجات با محبوب ازلی و خواندن نماز بلند می شود زائر خداوند است. ساعات سحری ثلت آخر شب تا طلوع خورشیده است. برای مثال یکساعت قبل از نماز صبح بیدار شوی و نماز شب بخوانی سپس وقت اذان نماز صبح ات رو به جای بیاری و…

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *