وبسایت الی الله

مطالب عرفانی و سیر و سلوکی

یکساعت مراقبت کنید؛ ده ساعت حفظ شوید : علامه حسن زاده

علامه حسن زاده آملی : هر کس یک ساعت برای مراقبت زحمت بکشد؛ ده ساعت او را حفظ می کنند و به پیش می برند و قهراً نجات پیدا می کند. همچنین حفظ خاطرات در نماز برای او سهل و آسمان خواهد شد.

توضیحات بیشتر از وبسایت الی الله : دو شیطان داریم که مانع نماز می شوند، یکی مانع از خواندن نماز شده و دیگری سعی می کند ذهن شما را در نماز به چیزهای دیگر منحرف نماید که در بیشتر مواقع این دو شیطان موفق هستند و به هدف خود میرسند کمااینکه خیلی از مومنین هم از این بابت اعلام ناراحتی می کنند و می دانند که ذهن شان به جای اینکه در محضر خدا باشد به اطراف و مشکلات خود پرداکنده شده است.

یکی از راهکاری که برای تمرکز در نماز پیشنهاد داده شده است تفکر در معنی کلماتی است که بر زبان جاری می سازد.

اگر ما در نماز خود را در محضر و منظر پروردگار حق تعالی ببینیم طبیعتاً نماز را با خشوع و خضوع به جای می آوریم در نتیجه ذهن فرصت جابجایی به اطراف را نیز پیدا نمی کند.

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست
هزارسال هم زحمت بکشی اگر بین الطلوعین بیدار نباشی به جایی نمیرسی
آسید عبدالکریم کشمیری

یقین بدان سالک که آخرشب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمیرسد!

آقاسید عبدالکریم کشمیری میفرمودند : سالک که آخر شب و بین الطلوعین بیدار نباشد به جایی نمی رسد؛ هزار سال هم زحمت بکشد فایده ندارد این دستور اساسی است. از دیگر عرفا همچون آیت الله سیدحسن عاملی آمده است که به انسان هرچه میدهند در بین الطلوعین می دهند چراکه روزی را در ثلث آخر شب (یک ساعت مانده به نماز صبح) و بین الطلوعین (بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب) پخش می کنند …

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
تاثیر مناجات سحر بر سیر و سلوک انسان
آیت الله فاطمی نیا

هرکسی که به او چیزی داده اند در مناجات سحر داده اند

آیت الله فاطمی نیا : هرکسی که به او چیز داده اند در ساعات سحر داده اند؛ کسی که در دل شب برای مناجات با محبوب ازلی و خواندن نماز بلند می شود زائر خداوند است. ساعات سحری ثلت آخر شب تا طلوع خورشیده است. برای مثال یکساعت قبل از نماز صبح بیدار شوی و نماز شب بخوانی سپس وقت اذان نماز صبح ات رو به جای بیاری و…

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »
می خواهم نماز شب بخوانم از آیت الله مجتهدی تهرانی
آیت الله مجتهدی

گناه کنی، نمی توانی نماز شب بخوانی: آیت الله مجتهدی

خیلی ها دلشان می خواهند نماز شب بخوانند؛ اما موفق نمی شوند کسی آمد خدمت امام صادق علیه السلام عرض کرد هر شب می خواهم نماز شب بخوانم موفق نمی شوم. حضرت فرمودند: أَنْتَ رَجُلٌ قَدْ قَیَّدَتْکَ ذُنُوبُکَ یعنی تو مردی هستی که گناه تو را زنجیر کشیده، گناه کردی نمی توانی نماز شب بخوانی …..

بیشتر بخوانید + عکس نوشته کامل »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *