برگه: وبلاگ

یادخدا نباشی ضرر کردی
ذکر گفتن

آنرا در برزخ می فهمید! هر لحظه به یاد خدا نباشید ضرر کرده اید

شیخ رجبعلی خیاط می گوید جوانی را در برزخ دیدم که میگفت: شیخ نمی دانید که در اینجا چه خبر است؛ هنگامی که به برزخ بیائید خواهید فهمید هر نَفَسی که به غیر یاد خدا کشیده اید به ضرر شماست. همچنین از علمای بزرگوار همچون آیت الله سیدحسن عاملی نقل شده است که تا می توانید ذکرالله در زبان تان باشد …..

مطالعه بیشتر »
اهمیت بیداری قبل از طلوع آفتاب
آیت الله بهجت

آیت الله بهجت : اهمیت بیداری بین الطلوعین را نمی دانیم

(آیت الله بهجت : ای کاش می دانستیم، زود خوابیدن در شب و بیداری قبل از اذان صبح تا طلوع آفتاب چه فواید جسمی و دنیوی، معنوی و روحی بی شماری دارد!) حضرت یعقوب در حق پسران خود همان لحظه دعا نکرد و آن را برای سحر نگهداشت درحالیکه مستجاب الدعوه بود. در سحر عنایاتی می شود که هم دنیا و هم آخرت فرد را تضمین می کند.

مطالعه بیشتر »
شکر نعمت را زیاد می کند : آیت الله بهجت
آیت الله بهجت

آیت الله بهجت: شکر کردن؛ نعمت را زیاد می کند

آیت الله العظمی بهجت (رحمه الله علیه) می فرمودند : شکر کردن نعمت را زیاد می کند. اگر ما شاکر باشیم خدا می داند چه اندازه بر علوم حقیقی ما افزوده می شود: مصداق آیه لَئن شَکَرتُم؛ لَأزیدَنّکُم خداوند فرموده اگر سپاسگزاری کنید نعمت شما را افزون خواهم کرد ……

مطالعه بیشتر »
در شبانه روز ده دقیقه با خدا خلوت کرده و از خطاهای خود استغفار کن
آقااسماعیل دولابی

اگر از خطاهای خود استغفار کنی دلت روشن شده ومشکلت حل میشود

مرحوم میرزا اسماعیل دولابی (رحمه الله علیه) : در شبانه روز 10 دقیقه با خداوند خلوت کرده و از خطاهای خود استغفار کن؛ خواهی دید که فضای دلت روشن می شود. اگر اینکار را ادامه بدهی بعد از چند وقت این ده دقیقه کل روزت را خواهد گرفت.مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی که از عارفان بزرگ زمان انقلاب بوده …..

مطالعه بیشتر »
آقای قاضی؛ مرا لعنت کنید اگر نماز اول وقت بخوانید و به مقامات نرسید
آیت الله قاضی

اگر با نماز اول وقت به مقامات عالی نرسیدید؛ مرا لعنت کنید

آیت الله قاضی فرمودند : هرکس نمازش را اول وقت خواند و به مقامات نرسید مرا لعنت کند؛ نماز را بازاری به جا نیاورید؛ اگر نماز حفظ شود همه چیزتان حفظ می شود. از شاگرد ایشان آیت الله العظمی بهجت پرسیدند منظور استاد شما آقای قاضی نمازهای با حضور قلب و خضوع و خشوع بود ؟!؟! ایشان بلافاصله جواب دادند نه ……

مطالعه بیشتر »
هنوز ایمانت پابرجاست اگر برای فرج امام زمان(ع) دعا می کنی:آیت الله بهجت
آیت الله بهجت

اگر برای فرج امام زمان(ع) دعا می کنی؛هنوز ایمانت پابرجاست

آیت الله العظمی بهجت می فرمودند: دعا کردن برای فرج امام زمان نشانه ی پابرجا بودن ایمانتان است. اگر برای سلامتی امام زمان دعا می کنید نشانه آن است که هنوز ایمان شما متلاشی نشده است. همچنین آیت الله العظمی بهجت می فرمودند هرچقدر علاقه به خواندن قرآن دارید بدانید به همان اندازه علاقه مند به امام زمان هستید…..

مطالعه بیشتر »
اگر نماز شب بخوانید رزق و روزی شما افزایش می یابد
آیت الله بهجت

اگر نماز شب بخوانید رزق و روزی شما زیاد می شود:آیت الله بهجت

آیت الله بهجت می فرمودند : نماز شب را ترک نکنید که برکات بسیار دنیوی و اخروی دارد می گویند اگر کسی نماز شب خواند و فردای آن روز گفت من گرسنه مانده ام؛ دروغ می گوید! مگر اینکه روزه گرفته باشد. زیرا خداوند رزق و روزی او را تضمین کرده است. البته قناعت گنجی است که هیچکس از آن بی نیاز نیست …..

مطالعه بیشتر »
چند دقیقه ای در روز با امام زمان درد و دل کنید: آیت الله میلانی
آیت الله میلانی

او می شنود؛ هر روز چند دقیقه ای درد و دل کن با امام زمان !

هر روز بنشینید یک مقدار با امام زمان (ع) درد و دل کنید؛ خوب نیست شیعه روزش شب شود و شب اش روز شود و اصلاً به یاد او نباشد. بنشینید چند دقیقه ای ولو آدم حال هم نداشته باشد، مثلاً از مفاتیح دعایی بخواند، با همین زبان خودمان سلام و علیکی با آقا کند.به نقل از علامه مجلسی از جانب سیدابن طاووس نقل شده راوی گوید من به امام هادی (ع) …

مطالعه بیشتر »
با حسرت به داشته های دیگران ننگریم، راضی باشیم به رضای خداوند - حاج آقا قرائتی
حاج آقا قرائتی

به داشته های دیگران با نگاه حسرت ننگرید؛ راضی باشید به رضای خدا

حاج آقا قرائتی می فرمایند : یعنی آه نکشید و داشته های دیگران را با نگاه حسرت ننگرید. هر کسی نعمتی دارد، قطعاً شما چیزهایی دارید که آرزوی دیگران است. راضی به رضای خدا باشید. این بلا و سختی ها آزمایش های خداوند هستند. شیخ رجبعلی خیاط می فرمودند من از دنیا حسرتی داشتم و آن این بود که وقتی مصیبت و …..

مطالعه بیشتر »